UNIKÁTNÁ METÓDA ZMRAZENIA HEMOROIDOV

potvrdena 95% účinnosť!

Určené pre domáce použitie

ANUREX Double Effect - NOVÝ OBJAV! → viac o objave

Loading...

TestovAnie účinnosti

Klinická štúdia zrealizovaná za účelom zistenia účinnosti aplikátora Anurex:

Táto správa o výrobku Anurex je skrátenou aktualizáciou prezentácie Dr. Williama W. H. Rudda, M.D., F.R.C.S. (C), F.A.C.S.

Dr. William Rudd je zakladateľ a riaditeľ Ruddovej kliniky v Toronte (Kanada). Ruddova klinika sa špecializuje na liečbu pacientov s chorobami konečníka a hrubého čreva.

Prvá a druhá fáza klinickej štúdie

Dr. William Rudd vykonal celkom dve fázy klinickej štúdie na tému aký vplyv má u pacientov kryoterapia hemoroidov s použitím aplikátora Anurex.

Výskum ukazuje, že Anurex poskytuje veľký úžitok pacientom so silnou bolesťou a svrbením spôsobeným zápalom a opuchnutými léziami. Anurex tiež poskytuje účinnú pomoc pri liečbe hemoroidov, trombózy a ritných trhlín. Funkcia rýchleho ochladenia (kryoterápia) rýchlo znižuje miestny krvný tok, zápal a opuch tkaniva, čím následne zmierňuje bolesť a v závislosti od povahy problému aj dráždenie, krvácanie a hnisanie v postihnutej oblasti.

Štúdie Dr. Rudda preukázali, že Anurex tiež funguje u niektorých pacientov s menším podráždením, pocitom nepohodlnosti v konečníku a krvácaním. Dodáva, že stojí za to ho aj za týchto okolností vyskúšať. Podobnú úľavu by pravdepodobne pociťovali aj ľudia trpiaci nepríjemnými pocitmi v oblasti ritného otvoru, ktorí ich ale nevnímajú ako natoľko vážne, aby navštívili lekára.

95 % zlepšenie

V dvoch fázach štúdie Dr. Rudda bolo zahrnutých 220 pacientov a všetky prípady boli dôkladne preskúmané. Z celkového počtu 220 pacientov 19 ich Anurex nepoužívalo, pretože si odmietli zavádzať prípravok do konečníka. Zo zvyšných 201 pacientov, ktorí Anurex nakoniec používali, pomohol v 190 prípadoch, a to s 95% mierou zlepšenia v porovnaní s kontrolnou skupinou.

Niektorí pacienti (približne 5%) si odmietajú zavádzať aplikátor do ritného otvoru. Je však treba povedať, že ktokoľvek, kto niekedy použil napríklad rektálne čapíky, by nemal mať s používaním Anurexu problém. Intenzívny chlad spôsobený Anurexom môže byť nepríjemný pri prvých 2 až 3 použitiach, ale ak pacienti pokračujú v používaní ďalej, skoro vždy sa nepríjemný pocit vytratí a pozitívny prínos za toto úsilie pacientovi rozhodne stojí. Lekári predpisujúci tento výrobok by mali váhajúcich pacientov presvedčiť, aby aspoň na niekoľko dní Anurex vysúšali.

Charakteristika v rámci klinickej štúdie Dr. Rudda

…Anurex je metóda kryoterapie, ako spôsobu liečby anorektálnych ťažkostí.

Jedná sa o špeciálne vyvinutú zdravotnícku pomôcku, ktorá slúži na aplikáciu kontrolovaného chladu na anorektálne tkanivo. Jej účelom je zmierniť bolesť a svrbenie u pacientov trpiacich hemoroidmi, zápalom riti alebo konečníka a opuchnutými análnymi léziami.

Táto zdravotnícka pomôcka sa skladá z hermeticky uzatvorenej sondy, ktorá je o niečo menšia ako malíček a je naplnená špeciálne vedecky formulovanou chladiacou kvapalinou.

Súčasťou balenia sady Anurex, ktorá je dostupná v lekárňach bez predpisu, je podrobný návod na použitie a originálny lubrikačný gél Anurex. Anurex môžu používať pacienti sami, bez asistencie lekára.

Záver v rámci klinickej štúdie

Pri používání tejto metódy kryoterapie pacienti dosahovali úľavy od bolesti, svrbenia, opuchov a krvácania spôsobených hemoroidmi, trhlinkami, hematómami a iným poškodením anorektálneho tkaniva.

V mnohých prípadoch nie sú pacienti schopní pomenovať svoje ťažkosti nejakým lekárskym termínom, jednoducho len vedia, že ich niečo v oblasti konečníka bolí alebo svrbí, ale ich problém nie je natoľko závažný, aby navštívili lekára.
Aplikátor Anurex a jeho preukázaná funkcia je pre týchto ľudí pohodlným riešením a poskytuje tým praktickú metódu aplikovania mrazu v oblasti konečníka v diskrétnom domácom prostredí.

Používanie Anurexu

Aplikátor Anurex by mal byť uschovávaný vo zvislej polohe v mrazničke po dobu minimálne 2 hodín.
Pacient nanesie na aplikátor Anurex a do oblasti konečníka lubrikačný gél. Položí sa na bok a hornú nohu pokrčí v kolene až k hrudníku. Zadok je tak oddelený a sonda o veľkosti malíčku je jemne zasunutá až po rozšírený prstenec v spodnej časti sondy.

Doba aplikácie

Anurex je v tejto polohe ponechaný po dobu 8 až 10 minút. Potom ho pacient vyjme, umyje mydlom a vodou, a ak chce, môže ho dodatočne opláchnuť dezinfekciou. Následne je Anurex pripravený na uschovanie a opätovné použitie v prípade potreby.

Pretože je použitie aplikátora Anurex takto jednoduché, sú lekári čím ďalej tým viac spokojní s možnosťou ponúknuť tento pohodlný a pritom veľmi účinný prostriedok zmiernenia bolesti svojim pacientom.

V obidvoch fázach štúdie Dr. Rudda sa nevyskytli žiadne vedľajšie účinky alebo nežiaduce reakcie, čo naznačuje, že Anurex je v podstate bezpečnejší ako čapíky, pretože jeho povrch je hypoalergénny a neobsahuje žiadne steroidy či chemikálie, ktoré by mohli spôsobiť alergické reakcie.
Anurex sa jednoducho čistí aj uchováva a je lacnejší ako celkové náklady kombinovanej farmakologickej liečby, kde pacient musí kúpiť vždy niekoľko balení čapíkov, tabliet či mastí. Pacienti, ktorí pri rektálnych ťažkostiach volia cestu farmakologickej liečby, často míňajú aj stovky dolárov ročne, pričom efekt liečby môže byť len prechodný.

Anurex je opätovne použiteľný produkt, čo ešte viac znižuje jeho faktickú cenu.